Jak wybrać ubranko dla psa?

Jak wybrać ubranko dla psa?

 

Ubranka dla psów mogą okazać się niezbędne podczas zimowych spacerów. Psy małych ras, bez podszerstka, bezwłose, stare, po chorobie czy szczeniaki potrzebują dodatkowej ochrony przed zimnem. Aby zapewnić im pełną swobodę ruchów i wygodę należy wybrać odpowiedni ocieplacz.

 

Wiele osób uważa ubieranie psów w wymyślne sweterki czy kurteczki za niepotrzebną fanaberię, która tylko szkodzi zwierzakom. Dostępne w sklepach zoologicznych ubranka dla yorka  lub na tej stronie http://yorkshirowo.pl/pl/content/7-o-nas  czy innych ras to jednak nie tylko wymysł producentów tego typu akcesoriów, ale również konieczność – zwłaszcza podczas mroźnej pogody. Niektóre rasy psów mają krótką sierść, która nie stanowi odpowiedniej ochrony przed zimnem. Ich właściciele muszą więc zadbać o komfort swoich pupili stosując odpowiednie ocieplacze. Jak je wybierać?

Ubranko idealne

Niemal każdy producent ubranek dla psów oferuje swoim klientom co najmniej kilka modeli ocieplaczy do wyboru. Ciekawe kolory, atrakcyjne i zabawne fasony oraz urocze dodatki zachęcają do zakupu, ale znacznie ważniejsza jest w tym przypadku wygoda pupila. Najlepszym rozwiązaniem jest zabranie go ze sobą na zakupy – przymierzając ubranka dla psa łatwiej będzie wybrać to dopasowane w najwyższym stopniu. Nie zawsze oczywiście mamy taką możliwość, a wtedy trzeba zmierzyć ulubieńca. Obwód klatki piersiowej, szyi, oraz długość mierzona od szyi do nasady ogona to najważniejsze wskazówki. Pamiętajmy, że za ciasna kurteczka będzie niewygodna, zaś wybór za luźnej może spowodować, że ubranko będzie się brudziło.

 

Ciepłe i przewiewne

Oprócz właściwego rozmiaru ważne jest też wybranie odpowiedniego materiału, z jakiego wykonany został ocieplacz dla pupila. Sierść niektórych ras jest zbyt krótka, aby zapewnić psom właściwą izolację od zimna. Dlatego też najlepszym wyborem będzie model z materiału wodoodpornego, który skutecznie ochroni zwierzaka przed chłodem, wilgocią oraz wiatrem. Najlepiej, jeśli wybrane przez nas ubranko będzie miało po wewnętrznej stronie polar lub kożuszek, co zapewni ciepło nawet podczas spacerów w mroźne dni. Tkanina z jakiej zostało wykonane ubranko powinna jednocześnie zapewniać skuteczne odprowadzenie wilgoci – jest to ważne zwłaszcza w przypadku aktywnych psów.

O czym jeszcze pamiętać?

Ubranko dla psa powinno być nie tylko wygodne i ciepłe, ale również praktyczne jak te  z tej strony http://yorkshirowo.pl/pl/23-wszystkie  Dlatego też znacznie lepiej jest wybrać model zapinany na guziki, rzepy lub zamek błyskawiczny. Znacznie ułatwi to ubieranie zwierzaka przed spacerem i szybkie zdjęcie z niego kurteczki tuż po powrocie do domu.